Marka Hikayemiz  

 

Doğal olanı, en doğal yollarla, tamamen el emeğiyle ve sürdürülebilir değerlerimize sahip çıkarak sizlere sunuyoruz.

 

Freyja Concept olarak sık seyahat eden iş insanları ve öğrenciler için fark yaratan, kullanışlı, hem spor hem de şık, her desenin sadece size özel olduğu çantalar üretiyoruz.

 

Yün çok özel bir materyaldir, endüstriyel yollarla işlemezseniz sentetik boyayı da kabul etmez. Piyasadaki yün türevi malzemeler ya da keçelerin bir çoğu sentetiktir ve maalesef keçenin taşıdığı önemli özelliklere sahip değildir. Bu yüzden keçecilik zanaati zahmetli olduğu kadar doğa dostudur çünkü ham yünün yapısı bozulmadan işlemenin ve boyamanın sırrı bu zanaatin inceliklerinde gizlidir.

Keçe literatürde medeniyetin ilk kumaşı olarak geçer. Hafif ama mukavemeti yüksektir, elektriği minimalize eder, doğada biyolojik olarak parçalanabilir ve tutuşmaz.

 

Amacımız bu kadar özel bir materyali dünyaya duyurmak ve bir marka haline getirip ülkemizde istihdam sağlamak olunca, ismi de hem global olmalıydı hem de keçe gibi eskilerden gelmeliydi. Bunun için de mitolojik kahramanlar hakkında araştırma yapmaya başladık. Bir hayalle başlayan bu maceraya da günümüze kadar büyüsünü kaybetmemiş bir kadın tanrıça neden can vermesin diye düşündük, en çok içimiz Freyja'ya ısındı.

Freyja İskandinav mitolojisinde bolluk ve bereket tanrıçası olarak geçiyor. İki kedinin çektiği bir savaş arabasında resmedilen sarışın bir kadın aslında. Logomuzdaki kedi buradan geliyor. Marka kurucumuz Busena ÇELİK ZÜMBÜL bir kadın girişimci olarak, güçlü ve savaşçı ruhlu bir tanrıçadan esinlenerek markanın bu ismi almasına karar verdi.

 

İyilik, bolluk ve bereket dileyerek çıktığımız bu yolda bizlerle yolunuz kesiştiyse ne mutlu. Birlikte büyümeye ve tüketirken aynı zamanda değer yaratmaya var mısınız?

 

 

 ...................................             ...................................             ...................................    

 

 

 

Our Story

 

We offer; The natural one, in the most natural way, 100% hand made, by protecting our sustainable values.

As Freyja Concept, we produce bags that make a difference for frequently traveling business people and students, which are handy, both casual and stylish, and each pattern is just for you.

We produce unique bags, every bag has a unique pattern which is exclusive to you. Rethinking how we produce products and the materials we use, requires creativity. We search out sustainable materials, dreamup innovative solutions.

Wool is a very special material, it does not accept industrial paint unless you process it industrially. Most wool-derived materials or felts on the market are synthetic, unfortunately these products do not have the important properties of felt.That's why the craft of felting is nature friendly and very laborious. The secret of processing and dyeing without deteriorating the structure of raw wool is hidden in the delicacies of this craft.

Felt is the first fabric of civilization in literature, lightweight but high strength, minimizes electricity, non-flammable and biodegradable in nature.

Our purpose is to introduce such a special material to the world and make a strong, nature friendlybrand with the ethics in which we believe. That’s why the name had to be global and had to come from ancient times like felt itself, we have started to search mythological heroes from ancient times to find right name and soul.

Freyja is a goddess of abundance and fertility in Scandinavian mythology. She was portrayed as a blonde woman in a chariot pulled by two cats. The cat in our logo comes from there.

Our founder Busena ÇELİK ZÜMBÜL is as a woman entrepreneur, Who was inspired from FREYJA as a strong, warrior goddess. Mrs. Zümbül decided to use this goddes's name and spirit  for her brand name.

Thank you for joining us on this journey.